Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Posilování pánevního dna pomocí Kegelových cviků

Posilování pánevního dna pomocí Kegelových cviků

O posilování pánevního dna se příliš nemluví, a proto si ještě dnes mnoho žen neuvědomuje jeho důležitost.
Ještě svaly pánevního dna necvičíte? Je načase začít. Jde o snadné a časově nenáročné cvičení.
Chcete-li posílit svaly pánevního dna, přistupte ke Kegelovým cvikům, které jsou nejznámějším a nejoblíbenějším cvičením těchto svalů.


Cviky si nesou svůj název podle amerického gynekologa Arnolda Kegela, který je navrhl v roce 1948 na posílení svalů v oblasti vagíny, močové trubice a konečníku.
Pro začátek cvičení je důležité si uvědomit, o jaké svaly vůbec jde. Nejsnadněji to poznáte, pokud při močení, zadržíte proud moči. Svaly, kterými jste to provedla, jsou ty, které je třeba posilovat. Některé ženy zpočátku místo těchto svalů, zatínají hýždě. Nedopouštíte se této chyby i vy?
Nejjednodušším cvikem na posilování pánevních svalů je zatnout je, držet několik sekund a zase povolit. To opakujte a časem prodlužujte dobu, kdy jsou svaly pánevního dna zatnuté. Při jedné sérii to opakujte desetkrát (postupem času přidávejte). Dalším cvikem je rychlé střídání zatínání a uvolňování svalů.
Při posilování svalů pánevního dna je důležitá pravidelnost. Najděte si každý den na cvičení alespoň chvilku. Díky tomu, že můžete cviky provádět vestoje, vsedě i vleže, aniž by někdo věděl, co „provádíte“, určitě si chvilku na cviky najdete. Za několik týdnů až měsíců budou vaše svaly posílené, ale i tak v cvičení pokračujte.
Svaly pánevního dna se procvičují i při orgasmu. Další možností, jak je posílit je strčit si prst do vagíny a snažit se vědomě sevřít svaly kolem prstu.

 

 


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální činka
Kontakty